FAQ - czyli najczęściej zadawane przez Was pytania.

1Czy popłyniemy z 2 osobami?
Tak. To tak jak z normalną taksówką. Zamawiasz samochód na wskazany adres, wsiadasz i jedziesz. To czy przyjedzie po Ciebie taksówka z 4, 5, czy 9 miejscami Ciebie nie interesuje.
2Czy łączymy grupy?
Nie. Zamawiasz wodne taxi jedynie dla siebie i Twoich przyjaciół.
3Jak się ubrać na rejs?
Wszystko zależy od pogody. Jeśli mamy upały, to nie ma konieczności dodatkowego ubierania się. Jeśli jednak temperatura na lądzie oscyluje między 20-25 stopniami, wato mieć ze sobą coś nieprzewiewnego?
4Czy motorówka ma kabinę, daszek?
Nie. Jest to odkryta motorówka, dokładnie taka jak na zdjęciach i filmie na głównej stronie.
5Czy pływacie z Gdańska?
Tak. Jednak dojdzie dodatkowy koszt naszego dopłynięcia z Gdyni. To istotnie podroży koszt transferu. Warto więc podpłynąć do Gdyni lub Sopotu?
6Z jakich miejsc na Półwyspie Helskim można wypłynąć?
Praktycznie z każdego. Ale jeśli chcecie wejść do łodzi suchą stopą, bez konieczności wchodzenia do wody, to warto zaplanować podróż z Kuźnicy, Jastarni, Helu - tutaj są mariny lub z molo w Juracie.
7Czy pływacie nocą?
Tak. Nasze łodzie dostosowane są do żeglugi nocnej.
8Czy dzieci mogą uczestniczyć w takim rejsie?
Tak, jeśli są to kilkuletnie dzieci mogące same siedzieć i się trzymać rączek w siedzeniach. Jednak bardzo istotne jest dopasowanie się do pogody. Dla mniejszych dzieci odradzamy rejs przy większym falowaniu. Z doświadczenia wiemy, że nie najlepiej to znoszą.
9Czy pływacie w deszczu?
Technicznie nie ma przeciwwskazań. Jednak dyskomfort podróżujących jest na tyle duży, że w przypadku deszczowej pogody rejs jest odwoływany.
10Jak najlepiej rezerwować rejs?
Zawsze prosimy o przesłanie maila z rezerwacją. Natomiast wcześniej warto zadzwonić i sprawdzić dostępność terminu i godziny.
11W jakim okresie realizujecie rejsy?
Działamy od początku maja, do końca października.